KONST / Litografier / Färglitografi 14719084
*
nr 1471 9084
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Signerad, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 58x47cm, yttermått inklusive ram: 77x63cm
Kondition: skadad glas
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 19:15:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 12:47:01
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Curt Hillfon
Kondition: skadad glas
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
nr 1471 9084
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Signerad, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 58x47cm, yttermått inklusive ram: 77x63cm
Kondition: skadad glas
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/5 12:47:01 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



